مشاوره رایگان

02 اسفند 1401
0 دیدگاه

اطلاعیه

مالیات بر خودروهای گران قیمت

براساس مقررات بند (ش) تبصره (6) قانون بودجه سال 1400 و آیین نامه اجرایی آن، مالکان انواع خودروهای سواری و وانت دوکابین که در ابتدای سال 1400 مالک خودروی مزبور بوده اند، به شرح ذیل مشمول مالیات می باشند:

  • اشخاص حقوقی غیر دولتی به ازاء هر خودروی با ارزش روز بالاتر از ده میلیارد ریال
  • اشخاص حقیقی، مجموع ارزش خودروهای خود و فرزندان کمتر از 18سال تحت تکفل خود با ارزش روز بالاتر از ده میلیارد ریال

نرخ مالیات سالانه مجموع ارزش روز انواع خودروهای سواری و وانت دو کابین براساس جدول زیر می باشد:

مالکان خودرو برای اطلاع از شمول یا عدم شمول و میزان مالیات متعلق و پرداخت آن، می بایست به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir مراجعه نموده و پس از انجام ثبت نام و ورود به درگاه مذکور، میزان مالیات مربوط را مشاهده نمایند. (مودیان محترم مالیاتی در صورتی که قبلا در نظام مالیاتی ثبت نام داشته باشند نیازی به ثبت نام مجدد نبوده و با همان نام کاربری و گذر واژه می توانند وارد درگاه مذکور شوند.)

مهلت پرداخت مالیات مذکور تا پایان بهمن ماه سال جاری (30/11/1400) بوده و در صورت عدم پرداخت در مهلت مقرر قانونی، نسبت به انجام اقدامات اجرایی برای وصول مالیات اقدام خواهد شد.

چنانچه اشخاص مشمول، به دلیل حوادثی از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و تصادف نسبت به ارزش خودرو و مالیات تعیین شده یا اقدامات اجرایی اعتراض داشته باشند، اعتراض آن ها مطابق قانون، رسیدگی می شود.

دانلود باکس
جعبه دانلود جهت دانلود سریع از VPN استفاده نکنید.. تمامی فایل ها قبل از درج بررسی شده اند. لینک دانلود از دو سرور مختلف است. امکان قطع دانلود فایل ها وجود دارد. جهت دانلود از IDM استفاده کنید.. در صورت نیاز با ما تماس بگیرید
ثبت نام برای کاربران جدید فعال نیست!

%10 از هر سفارش، به عنوان هدیه به کیف پول شما واریز میشود

Call Now Buttonتماس با TikTax